سیمان پر آلومین

جستجو برای راه حل مساله حمله آب های گچ دار به سازه های بتنی حاوی سیمان پرتلند، سبب شد که در اوایل قرن بیستم سیمان پر آلومین توسط Jules Bied در فرانسه توسعه یابد. ترکیبات و همچنین بعضی از خواص این سیمان با سیمان پرتلند و سیمان های پرتلند آمیخته بسیار متفاوت است؛ به طوری که مصرف آن در کارهای ساختمانی شدید محدود می باشد؛ ولی روش های بتن ریزی با این سیمان مشابه سیمان پرتلند می باشد. جهت بررسی جامع این موضوع، خواننده می تواند به یک کتاب تخصصی رجوع نماید.

از نام این سیمان (پر آلومین)، می توان استنباط نمود که حاوی مقدار زیادی آلومین است: نوع، این سیمان از قسمت های تقریبا مساوی حدود ۴۰ درصد از آلومین و آهک، با حدود ۱۵ درصد از اکسیدهای فرو و فریک و تا حدود ۵ درصد سیلیس تشکیل می شود. مقادیر کمی از اکسید تیتانیوم، اکسید منیزیم و قلیایی ها نیز می توانند حضور داشته باشند.

مواد خام این سیمان معمولا عبارت اند از: سنگ آهک و بوکسیت. بوکسیت یک ماده حاصل از هوازدگی سنگ های حاوی آلومینیوم در شرایط آب و هوای حاره ای می باشد و تشکیل شده است از : آلومین هیدراته شده، اکسیدهای آهن و تیتانیوم با مقادیر کمی از سیلیس. چندین روش تولید سیمان پر آلومین وجود دارند.

فرآیندهای متعددی برای تولید سیمان پر آلومین وجود دارند. در یکی از روش ها، بوکسیت را به صورت قطعاتی که درشت تر از ۱۰۰mm نباشد، خرد می کنند. گرد و غبار و ذرات ریزی که در جریان این خرد کردن به وجود می آیند را، به صورت خشت قالبی به یکدیگر می چسبانند تا به صورت قطعاتی با اندازه های مشابه در آیند؛ زیرا گرد و غبار این ماده تمایل به مرطوب نمودن کوره دارد. معمولا ماده خام عمده ثانوی، سنگ آهک می باشد که آن نیز به صورت قطعاتی به اندازه ۱۰۰mm خرد می شود.

نسبت های لازم از سنگ آهک و بوکسیت را از بالای کوره که ترکیبی از گنبدی (نوع قائم و انعکاسی (نوع افقی) می باشد، به داخل می ریزند. از پودر ذغال سنگ جهت سوخت کوره استفاده می شود که مقدار آن در حدود ۲۲ درصد جرم سیمان تولید شده می باشد. در داخل کوره، رطوبت و گاز کربنیک به خارج رانده می شود و مواد به وسیله گازهای کوره تا نقطه ذوب، که در حدود ۱۶۰۰oC است، حرارت داده می شوند. ذوب مواد در انتهای زیرین قسمت قائم کوره رخ می دهد به طوری که مواد مذاب به داخل قسمت افقی کوره می ریزند و سپس از طریق یک ناودان در لاوک های فولادی ریخته می شود. در اینجا مواد مذاب منجمد می شوند و به صورت کلوخه در می آیند و سپس در سرد کننده های دوار خرد شده و در آسیاب های لوله ای نرم می گردند. در نتیجه پودری به رنگ خاکستری بسیار تیره با نرمی ۲۹۰ تا  ۳۵۰ تولید می شود. به علت سختی زیاد کلینکر سیمان پر آلومین، مصرف انرژی و سایش آسیاب های لوله ای برای آسیاب نمودن کلینکر این سیمان، قابل ملاحظه است. این امر همراه با هزینه اولیه زیاد بوکسیت و دمای زیاد پخت، منتهی به هزینه زیاد تولید سیمان پر آلومین، در مقایسه با سیمان پرتلند می گردد. ولیکن هزینه زیاد آن با بعضی از خواص با ارزشی که برای کاربردهای ویژه دارد، خنثی می گردد.

می توان خاطر نشان نمود که برخلاف حالت سیمان پرتلند، مواد مصرف شده در تولید سیمان پر آلومین کاملا در کوره ذوب می گردند. این حقیقت سبب شده است که نام فرانسوی آن، سیمان فاندو ( Ciment Fondut) گفته شود و در بعضی مواقع به صورت محاوره ای در انگلستان از نام «سیمان فاندو» (Fondu Cement) استفاده می شود.

به دلیل تبلیغات سویی که درباره سیمان پر آلومین در دهه ۱۹۷۰ در بریتانیا، صورت گرفت. کوشش هایی به عمل آمده است که از نام دیگر سیمان آلومینی استفاده شود. ولیکن این نام صحیح نیست زیرا سیمانهای دیگر مانند سیمان سوپر سولفات و سیمان های سرباره نیز حاوی نسبت های معتنابهی از آلومین می باشند. حتی نام سومی به نام سیمان آلومینات کلسیم مناسب تر است؛ اما در مقابل، باید سیمان پرتلند را به عنوان سیمان سیلیکات کلسیم نامید؛ این وجه تسمیه هرگز به کار برده نمی شود. در کتاب حاضر اسم متعارف سنتی سیمان پر آلومین به کار برده می شود.

سیمان پر آلومین، دیگر در بریتانیا تولید نمی شود. ولیكن آیین نامه انگلیسی برای سیمان پر آلومین به نام 915:1972(1983) BS وجود دارد که به بخش سوم آیین نامه BS 4550:1978  برای نرمی، مقاومت، زمان گیرش و سلامت رجوع داده شده است. انتظار می رود که یک آیین نامه اروپایی برای این سیمان انتشار یابد.

 

بازگشت به فهرست

شرکت مقاوم سازان مینو با بیش از 10 سال سابقه اجرای ژئوسنتتیک ها در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن، گودهای ساختمانی و... در تمامی نقاط کشور ... بیشتر بدانید

ساعت کاری

شنبه تا

پنج شنبه

08:00 صبح  الی

15:00 بعد از ظهر

جمعه   تعطیل

 

نماد اعتماد الکترونیکی

Please publish modules in offcanvas position.